Nejvíce svateb se ve Zlíně uskutečnilo 11. srpna

ZLÍN - Nejvíce svateb v letošním roce se ve Zlíně uskutečnilo v sobotu 11. srpna. Své Ano si řeklo v tento den hned 12 párů, server Zlin.cz o tom informoval mluvčí města Zdeněk Dvořák.

Oddávající a pracovníci zlínské matriky byli velmi vytížení také 18. srpna a 8. září, během každého z těchto dnů se uskutečnilo devět obřadů.

„Zajímavostí letošního roku je, že si řada snoubenců určila za místo sňatku louky. Bylo jich celkem jedenáct,“ sdělila Blanka Pánková, která má na zlínské matrice na starosti svatební obřady.

V průběhu 11 měsíců letošního roku se uskutečnilo ve Zlíně 272 svateb. V průběhu prosince přibude dalších 13. Mimo obřadní síň radnice se tradičně nejvíce svateb (18) konalo na zámku Lešná, velký zájem byl i o penzion UNO (8), restauraci Na Pinduli (7) nebo restauraci U Staňků, kolibu Březůvky a Lípu stodolu (po pěti svatbách).

Řada snoubenců plánuje své svatby příští rok. Z hlediska číselných kombinací bude zřejmě – dle zkušeností matrikářek – velký zájem o termíny 9. 9. 2019, 19. 9. 2019 nebo 29. 9. 2019. „Nejedná se však o sobotní termíny, takže je zde předpoklad, že budou dny, kdy se uskuteční i více svateb,“ dodala Blanka Pánková.

Snoubenci si mohou svatbu domluvit buď osobně na matrice, nebo si ji můžou zarezervovat na stránkách města. Po předchozí domluvě je možné uzavřít sňatek i mimo stanovené termíny, je však nutno počítat se správním a provozním poplatkem.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x