Muž ukradl BMW a ještě napadl policistu v civilu

VALAŠSKO - Doslova jen několik hodin se radoval zloděj z ukradeného auta značky BMW. Při zatýkání ještě napadl policistu, serveru Zlin.cz to uvedl policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Chvíli po půlnoci si zloděj (23) ze Zubří všiml, že majitel vozidla BMW v obci Jablůnka nechal klíče uvnitř a auto nezamknul. Příležitost okamžitě využil a auto v hodnotě sto tisíc ukradl. Ovšem ne na dlouho. Kriminalisté se totiž velmi brzy dozvěděli, že za krádeží stojí známá firma a informace předali svým kolegům. Vozidla i s pachatelem si o den později všiml na jednom z parkovišť ve Valašském Meziříčí policista mimo službu. Situaci se rozhodl co nejdříve vyřešit. „Po prokázání příslušnosti k policii muže řádně vyzval a poučil, že je zadržen. To ale na muže ve vozidle neplatilo. Došlo na potyčku s policistou. Ta nakonec za přispění svědků skončila zpacifikováním pachatele,“ podotkl Malcharczik.

Následně stanul mladík před policejním komisařem. Ten proti němu zahájil trestní stíhání pro trestné činy neoprávněné užívání cizí věci a násilí proti úřední osobě. Za tyto trestné činy lze podle trestního zákoníku uložit až čtyřleté vězení. Auto putovalo do rukou majitele.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x