Syndikát novinářů Zlínského kraje naděloval…

POZLOVICE - Hodnotný mikulášský dárek nadělil Syndikát novinářů Zlínského kraje nestátnímu sociálnímu zařízení Penzion Spokojené stáří v Pozlovicích.

Do inventáře pomůcek pro téměř sedmdesátku tamních seniorů přibyl nový sprchovací vozík pro imobilní klienty. Částečně uhradit pořizovací cenu 60 tisíc Kč pomohli právě zlínští novináři finančním darem 10 tisíc korun. „Těžko se v našem rozpočtu hledají podobné částky. Od státu podporu čekat nemůžeme, a proto jsme za tento dar velmi vděčni. Vozík ulehčí náročnou práci ošetřovatelkám a seniorům zajistí lepší komfort při osobní hygieně“, říká ředitel penzionu Antonín Košík.

Už šest roků slouží toto zařízení ubytovaným seniorům. Tým pracovníků klade zvláštní důraz na kvalitní péči formou osobní asistence a tematicky zaměřené aktivity. Může to být třeba aktivizace výtvarné činnosti jednak v ústavu, ale babičky a dědečkové také navštěvují výstavy, muzea či koncerty v blízkém okolí. Za nimi však často zajíždějí také pěvecké a folklorní soubory, aby obyvatele penzionu potěšily a zpestřily tak jejich každodenní režim.

Nejinak tomu bylo i tentokrát. Po předání symbolického šeku předsedkyní Syndikátu novinářů Zlínského kraje Janou Bubeníkovou do rukou ředitele vystoupil folklorní soubor Rezeda s bývalými členkami Hradišťanu. O hudební doprovod se postaral vedoucí tohoto tělesa – zpěvák a ředitel Domova seniorů v Buchlovicích v jedné osobě Antonín Gajdoš. Podupávání nohou a radostné jiskry v očích byly viditelné u většiny posluchačů v sále. Příjemné odpoledne prožilo jednak vedení Penzionu Spokojeného stáří v Pozlovicích, ale hlavně všichni zúčastnění obyvatelé ústavu.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x