Dům pro lidi v tíživé životní situaci se dočkal opravy

VIZOVICE - Dům v ulici Zlínská ve Vizovicích má po několikaměsíční náročné rekonstrukci nový kabát. Investice přišla na 3,4 milionu korun, z toho 1,08 milionu radnice získala z dotací IROP – snížení energetické náročnosti, zbytek peněz město investovalo ze svého rozpočtu, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Gabriela Netopilová Sluštíková.

V třípodlažním objektu a jednopodlažní přístavbě je pět bytových jednotek, pět bytů se společnou kuchyňkou a sociálním zařízením pro matky v tísni, další tři byty se sociálním zařízením využívají děti, které po dovršení plnoletosti opouští dětské domovy. Dům byl v havarijním stavu – do objektu zatékalo, netěsnila okna.

„V tento okamžik je už celá budova zateplená, stavbaři vyměnili okna, sanovali vlhké zdivo. Dům byl postaven v polovině 19. století. Díky citlivé vnější modernizaci stále zapadá do historického rázu městské památkové zóny ve Vizovicích,“ uvedla starostka Vizovic Silvie Dolanská.

Uvnitř ale ještě úpravy potřebuje. „Nutná je výměna elektroinstalace, výměna osvětlení, sanace vnitřní vlhkosti, oprava podlah a následná výmalba,“ vyjmenovala starostka. Tyto vnitřní nedostatky pracovníci vizovických technických služeb už začali odstraňovat.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x