Charitativní rozsvícení vánočního stromu vyneslo v Otrokovicích rekordní sumu

OTROKOVICE - V Otrokovicích se uskutečnilo slavnostní rozsvícení vánočního stromu spojené s charitativní akcí. Na dobrou věc se vybrala rekordní suma ve výši přes čtvrt milionu korun, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Romana Stehlíková.

Spojení příjemného s užitečným patří k vánočnímu období, a proto se již více než deset let konají na otrokovickém náměstí souběžně dvě akce. Rozsvícení vánočního stromu a charitativní akce letos s obnoveným názvem a novým pořadatelem Otrokovice pomáhají potřebným. O půl páté začal před Otrokovickou Besedou program, kde se představili žáci otrokovických škol, Žesťový kvintet z Malenovic a krátkou zdravici občanům přednesl starosta Jaroslav Budek společně s místním farářem Josefem Zelinkou. V druhé části večera zazněly písně zlínské kapely Podjezd v čele se zpěvačkou Radkou Janečkovou.

Na opačné straně náměstí se mezitím prodávalo svařené víno, uzené klobásky a grilované steaky. Pro nejmenší byl připraven čaj a další občerstvení. Svůj stánek zde měla také otrokovická pobočka Naděje, která byla letos poprvé společně s městem Otrokovice spolupořadatelem akce. Letošní výtěžek z prodeje vína a grilovaných specialit byl přes 153 tisíc a se sponzorskými příspěvky ve výši 116 a půl tisíce, které společnosti z Otrokovic a okolí poslaly na účet veřejné sbírky, se celková částka vyšplhala přes hranici 270 tisíc korun. Otrokovickým zastupitelům bude předložen návrh na rozdělení částky pro otrokovickou Naději, Šanci Olomouc a nadaci Národ dětem. Po rozhodnutí zastupitelů poputují finance na podporu vytváření pracovních příležitostí pro lidi se zdravotním postižením, lidem s mentálním a kombinovaným zdravotním postižením, onkologicky nemocným dětem a na financování výzkumu léčby onkologického onemocnění.

„Město do této akce vložilo na nákup potravin přibližně 90 tisíc korun. Velké poděkování patří všem dobrovolníkům, kteří ve velké zimě vydrželi stát za stánky a prodávat občerstvení. Poděkovat chci touto cestou také společnostem, které se do akce Otrokovice pomáhají potřebným zapojily. Mnohé z nich finančně podporují tuto charitativní akci opakovaně. Také díky nim můžeme předat poměrně vysokou částku potřebným lidem, potřebným dětem,“ uvedl starosta Jaroslav Budek.

Dobrou spolupráci s Nadějí a všemi dobrovolníky vyzdvihla i místostarostka města Hana Večerková, která se sama na jeden den stala prodejkyní svařeného vína. „Jsem ráda, že jsem se mohla aktivně zapojit. Myslím, že pomáhat je důležité. Děkuji všem dobrovolníkům a Naději za jejich pracovní nasazení a především děkuji všem občanům a návštěvníkům města Otrokovice, kteří nákupem občerstvení sbírku podpořili,“ konstatovala místostarostka.

Veřejná sbírka bude ukončena 31. prosince 2018. Do té doby je stále možné posílat finanční prostředky na účet č. 35-122921/0100.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x