Chlapec se špatným zrakem dostane speciální digitální lupu

VSETÍN – Žák třetí třídy Základní školy Rokytnice ve Vsetíně dostane kvůli špatnému zraku digitální lupu, která mu usnadní výuku. Přístroj stál skoro 20.000 korun a škola na něj dostala peníze z více zdrojů, řekla serveru Zlin.cz mluvčí vsetínské radnice Alexandra Buršíková.

Škola získala peníze ze Zlínského kraje a většinu z Nadace profesorva Vejvodského. „Je to dar ve výši 13 390 korun. Z toho 10 500 korun darovala firma DM Life, kde je společníkem hokejista Dominik Hašek. Dalších 2890 korun poskytli běžci akce Oslavme život během,“ vysvětlil místostarosta Tomáš Pifka.

Přenosná digitální lupa bude sloužit žákovi třetí třídy, který má problémy se zrakem. „Dosud využíval jen stolní digitální lupu, která je velká jako počítač. Nedala se proto přenášet. Když děti pracovaly na koberci, chlapec musel zůstat v lavici. Z některých činností byl kvůli zrakové vadě vyčleňovaný,“ uvedla Buršíková.

Nyní se to změní. „S přenosnou lupou, která vypadá jako tablet, může jít kamkoli. Navíc od čtvrté třídy, kdy se budou žáci stěhovat z učebny do učebny, bude pro něj mobilní přístroj nezbytností,“ řekl ředitel školy Hynek Hromada. řekl ředitel základní školy Rokytnice Hynek Hromada.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x