Otrokovice si ověřily připravenost na případné povodně

OTROKOVICE – Otrokovice jsou připravené na případné povodně, řekla serveru Zlin.cz mluvčí radnice Romana Stehlíková. Podle ní to prokázalo cvičné svolání všech členů povodňové komise.

Předseda povodňové komise a starosta Otrokovic Jaroslav Budek svolal v týdnu SMS zprávou všechny členy a také členy krizového štábu obce s rozšířenou působností, které také velí. „Při této příležitosti se uskutečnilo proškolení všech zúčastněných o povinnostech a úkolech vyplývajících z povodňového plánu,“ řekla Stehlíková.

Samotné proškolení a prezentaci provedli Petr Zakopal, vedoucí krizového oddělení otrokovického úřadu, společně s Lukášem Zemanem z odboru životního prostředí. „Příjemným zjištěním bylo, že drtivá většina členů potvrdila příchozí SMS zprávu s upozorněním svolání komise správným způsobem a dostavila se na místo určení včas. Kromě povodňového plánu byli přítomní seznámeni se svými činnostmi, s personálním obsazením povodňové komise a nezapomněli jsme starými fotografiemi připomenout, jaké škody v minulosti povodně v Otrokovicích napáchaly,“ uvedl Lukáš Zeman.

Podle zákona o vodách je jednou z povinností povodňových orgánů obcí v rámci zabezpečení úkolů při ochraně před povodněmi prověřovat připravenost účastníků ochrany před povodněmi podle povodňových plánů. „Tato cvičná svolání mají smysl, protože si členové opakovaně připomínají, jak zareagovat v případě skutečného vyhlášení stupně povodňové aktivity. Uvedl jsem i na závěr školení, že nikdy není jisté, kdy povodeň přijde. Jisté však je, že přijde,“ dodal Zeman.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x