Zájemci se mohou ve zlínské nemocnici naučit, jak doma pečovat o nemocné

ZLÍN – Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně nabízí v pátek od 16.00 seminář s tématem, jak pečovat doma o nemocné příbuzné. Akce je zdarma a bude poslední v letošním roce, řekla serveru Zlin.cz mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Workshop pořádá nadační fond Zůstaneme doma pro ty, kteří pečují o příbuzné s omezeným pohybem. „Seminář se uskuteční ve výukovém sále Centra klinické gerontologie v budově číslo 48 zlínské nemocnice v čase od 16.00 do 17.30,“ informovala Lipovská.

Přijít může kdokoliv. „Zveme všechny, kdo chtějí pomoci při péči o příbuzného s omezeným pohybem v domácím prostředí. Zájemcům ukážeme, jak ošetřit nepohyblivého člověka, jak zvládnout polohování, správně vybrat a přiložit plenu či provést hygienickou péči, aniž si pečovatel způsobí problémy nebo bolesti páteře,“ uvedla Kateřina Šmolková z nadačního fondu Zůstaneme doma.

Péče o nemocné v domácím prostředí bývá podle Lipovské stále častější a jejich příbuzní jsou mnohdy bezradní. „Měli jsme tady třeba mladou ženu, která se dlouhodobě starala o maminku. Chtěla se naučit takzvané minipolohování, které je vhodné zejména na noc. Těšila se, že se konečně ona i maminka vyspí,“ řekla Šmolková.

Dodala, že účastníci seminářů si vyzkoušejí i různé skluzné podložky, které umožní posun těžkého člověka v lůžku bez větší námahy, nebo způsob, jak posadit pacienta z postele do invalidního vozíku. „Případné dotazy je možné řešit na telefonu 606 739 607. Další seminář se uskuteční 15. února příštího roku,“ doplnila Lipovská.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x