Výtěžek z adventního koncertu ve zlínském kostele pomůže nemocné Kristýnce

ZLÍN - Ve zlínském kostele sv. Filipa a Jakuba se v sobotu 8. prosince chystá adventní koncert, který bude mít benefiční nádech. Server Zlin.cz o tom informoval Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínské radnice.

„Adventní čas by měl být časem zklidnění a měl by být i spojen s myšlenkou pomáhat těm, kteří neměli v životě dostatek štěstí. Spojení kultury a podpory charity si lze vychutnat při adventním koncertu ve zlínském kostele sv. Filipa a Jakuba. Adventní koncert má, stejně jako roky minulé, podtext poděkování všem, kteří každoročně v lednu vycházejí ve tříčlenných skupinkách do ulic a koledují pro potřebné,“ konstatoval Fabián.

Koncert je zároveň benefiční. Výnos je určen Kristýnce, která je od narození postižená těžkou formou dětské mozkové obrny a mentální retardací.

Vstupné je dobrovolné, začátek koncertu je v 17.00 hodin. Posluchači se mohou těšit na Vojtěcha Pelku, který bude zpívat za doprovodu hudebního tělesa Concertino. Vojtěch Pelka se věnuje od útlého věku soukromému studiu zpěvu u své matky sopranistky Dity Brlicové-Rozumkové. Logickým vyústěním pak bylo přijetí na Konzervatoř P. J. Vejvanovského v Kroměříži. Díky své kontratenorové hlasové poloze se v současné době specializuje na repertoár 17. – 18. století. Spolupracuje s ansámbly staré hudby a jeho práce si už také povšiml odborný tisk.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x