Silničáři za 25 milionů zrekonstruovali silnici v obci Hovězí

HOVĚZÍ – Silničáři dokončili v obci Hovězí na Vsetínsku rekonstrukci silnice za více než 25 milionů korun. Práce se dotkly úseku dlouhého 1,5 kilometru a investorem byl Zlínský kraj, řekla serveru Zlin.cz jeho mluvčí Adéla Kousalová.

Rekonstrukce začala už loni. „Do financování jsme zapojili prostředky z evropských strukturálních fondů v rámci Integrovaného regionálního operačního programu,“ uvedla Kousalová.

Na silnici je nově kruhový objezd, který vznikl v místě křižovatky silnice II/487 se silnicí III/4872. Okružní křižovatka má průměr 30 metrů. „Těleso okružní křižovatky je zabezpečené nově provedenou opěrnou zdí v délce 35,5 metru,“ informovala Kousalová.

Podle ní dále vznikly zastávkové pruhy linkové dopravy. „Provedli jsme stavební úpravy krajnic, stavební úpravy silnice třetí třídy v délce 120 metrů a některé další související práce. Součástí stavby byla také rekonstrukce mostu a pročištění toku a doplnění chybějící kamenné dlažby,“ vyjmenovala Kousalová.

Práce navázaly na předchozí investice. „Jde o krajskou silnici druhé třídy, která v dlouhém údolí Vsetínské Bečvy spojuje několik větších obcí a slouží k dopravě značného množství návštěvníků zdejších četných rekreačních zařízení i k cestám na Slovensko,“ připomněl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

V profilu obce Hovězí podle něj projede denně přes sedm tisíc automobilů. „To je zatížení, které je srovnatelné s některými silnicemi I. třídy. Před patnácti lety byla tato trasa v poměrně špatném stavu, dnes je však již z větší části zrekonstruovaná, s novým povrchem a odpovídá současným technickým normám. Od roku 2004 jsme zde investovali téměř 650 milionů korun. Dva další úseky této silnice opravíme v příštím roce a v roce 2020,“ dodal Malý.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x