Zlínský kraj uspořádal seminář ohledně zadlužení a insolvencí

ZLÍN – Seminář ohledně zadlužení a insolvencí uspořádal Zlínský kraj. Uskutečnil se kvůli novele insolvenčního zákona a jejímu dopadu do praxe dluhového poradenství, řekla serveru Zlin.cz Helena Mráčková z tiskového oddělení krajského úřadu.

Lektorkou byla Tereza Ševčíková z občanské poradny Pod křídly. Hlavním tématem byla novela insolvenčního zákona a její dopad na praxi a nejčastěji řešené právní problémy v oblasti exekucí.

Seminář připravilo oddělení organizačních činností a neziskového sektoru pod záštitou krajské radní Michaely Blahové. „Byl to další z pravidelných seminářů, které Zlínský kraj pořádá zpravidla dvakrát ročně zejména pro sociální pracovníky, kteří s lidmi řeší následky jejich zadlužení,“ uvedla Mráčková.

Seminář přišel vhod. „Je načasovaný na období, kdy je veřejnost bombardována reklamou na snadno dostupné půjčky, kterými si lidé mohou zajistit bohaté Vánoce. Jenže v tomto masivním ataku nabídek už někteří nedomýšlejí důsledky a snadno se tak mohou ocitnout v dluhové pasti. Je zapotřebí, aby lidé opravdu důkladně zvažovali, zda mají vážný důvod si peníze půjčit,“ řekla Blahová.

Zodpovídá za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor. „Dále je nutné upozornit na různé praktiky půjčovat peníze na živnostenský list. Obchází se omezení, které má chránit lidi před půjčkami, jež by nebyli schopni splácet kvůli nízkému příjmu,“ dodala radní.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x