Mikuláš počká na fandy rallyesportu s nadílkou až do soboty

SLUŠOVICE - Druhou prosincovou sobotu mají příznivci rallyesportu už dlouho zatrženu v kalendářích červeně. Loučení se sezónou v kraji tomuto sportu zaslíbeném nabídne ve Slušovicích a v jejich okolí Mikuláš Rally IS LIFE 2018.

Chlad nechlad, diváci míří na soutěž vždycky ve velkém počtu, volný podnik charakteru exhibice letos přiláká zájem 74 posádek od nás, ze Slovenska a z Polska.

Tomáš Kostka, Grzegorz Grzyb, Roman Odložilík, Miroslav Jakeš, Martin Vlček a mnozí další, kvalita snadno čitelná, stejně tak podpořená mimo jiné šestnácti vozy kategorie R5.

„Letošní ročník má přímo v názvu zajímavou knihu bývalého rallyového jezdce a mistra republiky Petra Poulíka z jedinečného prostředí tohoto sportu a nabízí strhující pohled do jeho zákulisí,“ připomíná osvědčený dlouholetý mluvčí soutěže Roman Ordelt.

Loučení se sezónou nabídne nejen zajímavé čtení, ale hlavně tradičně dokonalou podívanou, kdy jezdci nešetří umem ani exhibičními kousky.

Okruhová zkouška v okolí dostihové dráhy k tomu dává ty nejlepší předpoklady.

Na trati se fandům předvedou i ženy, stejně jako historické či produkční vozy, startovní pole bude nesmírně pestré, prostě o pohodu, ale i o vzruch bude postaráno.

Mikuláš Rally IS LIFE 2018 má pět rychlostních zkoušek, třikrát se jede na slušovickém okruhu.

Svátek rallye před vánočními svátky startuje v sobotu 8. prosince po jedenácté dopoledne, organizátoři žádají diváky o dochvilnost a striktní dodržování jejich pokynů, co se týče bezpečnosti.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x