Prezident jmenoval nového rektora zlínské univerzity

ZLÍN - Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval do funkce nového rektora Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB), Vladimíra Sedlaříka. Serveru Zlin.cz to řekla Jana Brázdilová z tiskového oddělení školy.

Nově jmenovaný rektor Vladimír Sedlařík povede zlínskou univerzitu v následujících čtyřech letech. Slavnostní akt proběhl na Pražském hradě.

Funkce rektora zlínské univerzity se Sedlařík ujme 15. prosince 2018. Jmenování se uskutečnilo na základě volby Akademického senátu zlínské univerzity ze dne 6. října letošního roku.

„Osmatřicetiletý profesor Sedlařík je absolventem zlínské univerzity, vystudoval obor Technologie životního prostředí na Fakultě technologické UTB. V roce 2011 se habilitoval docentem a roku 2017 byl jmenován profesorem pro obor Technologie organických látek. Od roku 2012 působí na postu prorektora pro tvůrčí činnosti, od roku 2016 je ředitelem Centra polymerních systémů UTB,“ upřesnila Brázdilová.

Osmatřicetiletý Vladimír Sedlařík vystřídá končícího rektora Petra Sáhu. Stane se jedním z nejmladších rektorů v historii České republiky. Primát v tomto směru drží Martin Balej, kterému v době prezidentova jmenování rektorem Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem v roce 2015 bylo necelých 38 let.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x