KAM VYRAZIT TENTO TÝDEN: Zazpívá Láďa Kerndl, Karel Plíhal a ve středu dokonce celé Česko

ZLÍNSKÝ KRAJ – S blížícími se Vánocemi začíná to pravé šílenství – úklid, pečení, nákupy... Nenechte si stres přerůst přes hlavu, najděte si aspoň chvilku pro sebe a s rodinou či přáteli zajděte za kulturou. Bude to moc fajn, uvidíte!

Zlínské náměstí Míru voní široko daleko, už jste byli letos na punč? Pokud ne, určitě to napravte. Svařáky, punče a horká medovina přece k adventu patří! Až do 23. prosince bude náměstí znít živou hudbou, přivítá ledové sochaře, nabídne sochařské dílničky, Ježíškovu poštu, vystoupení dětských folklorních souborů a ve stáncích určitě najdete také originální dárky pro své milé. Program najdete na www.zlin.eu.

Česko zpívá koledy! Kdy? Ve středu 12. prosince. Kde? Třeba v Rožnově pod Radhoštěm od 17.45 hodin, v Bystřici pod Hostýnem od 17.00, v Uherském Hradišti od 18.00, v Hulíně 18.00-20.00 hodin nebo ve Vsetíně od 18.00 hodin.

Písničkář Karel Plíhal zahraje a zazpívá ve čtvrtek 13. prosince od půl osmé večer v Kulturním zařízení Valašské Meziříčí.

Rockové koledování připravila Galerie Slováckého muzea Uherské Hradiště na pátek 14. prosince. Program u stromečku s Janem Gajdošíkem a sborem R. O. C. K. baby začne v 18.00.

Vánoční koncert Ládi Kerndla svátečně naladí všechny příznivce hezké muziky v pátek od 19.00 hodin ve Společenském domu Sušil v Bystřici pod Hostýnem.

Dřevěné městečko ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm ožije už tento víkend Vánočním historickým jarmarkem.  Na co se můžete těšit? V sobotu budou městečkem obcházet lucky ze souboru Radhošť a mikulášské družiny z Valašských Klobouk, v neděli budou vyhrávat Komorní žestě a obcházet čertovská družina ze Zděchova, v kuchyni fojtství se bude po oba dny drát peří a vařit štědračka… No a jako bonus tam určitě nakoupíte pěkné dárky z dílen lidových řemeslníků.

Benefiční adventní koncert v Kostele sv. Františka Xaverského v Uherském Hradišti bude příjemným a navíc smysluplným zpestřením sobotního odpoledne – začátek je v 16.00. Zahraje cimbálová muzika Cifra a zazpívá sbor Viva la musica. Výtěžek koncertu poputuje na podporu projektu Uherskohradišťské nemocnice Rok dítěte.

Jak souvisí s Vánocemi Tři opice? Moc! V sobotu od 20.00 ve stejnojmenném vsetínském clubu a music baru připravili našlapanou Chistmas party. O zábavu se budou po celý večer starat Criminal Colection, From Our Hands, Self Talk a další.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x