Rychlost ve vsetínské Jiráskově ulici už hlídá radar

VSETÍN - Stacionární radar, který byl před nedávnem nainstalován v Jiráskově ulici, už měří rychlost, a to v obou směrech. Strážníci z něj už začali vyhodnocovat fotografie, informovala server Zlin.cz mluvčí vsetínské radnice Alexandra Buršíková.

Snímky z radaru putují odboru správních agend vsetínské radnice, který začne neukázněné řidiče vyzývat k zaplacení pokuty.

„Nepředpokládáme, že v tomto místě bude tolik přestupků jako V Potůčkách a Rokytnici, neboť zde není tak hustý provoz. Nicméně Jiráskovou ulicí jezdí dost řidičů, kteří překračují rychlost, což ohrožuje bezpečnost dětí,“ sdělil ředitel vsetínské městské policie Patrik Pecina.

Podle strážníků dva stacionární radary, které byly uvedeny do provozu letošní rok, významně přispívají ke zklidnění dopravy. Vstoupením na přechod už lidé neriskují zdraví a životy. Stejně to bude fungovat i v Jiráskově ulici.

„Nejčastější přestupek, za který řidiči platí pokutu, je překročení nejvyšší povolené rychlosti o deset až dvacet kilometrů za hodinu. Nejvyšší rychlost, jakou jsme zatím zaznamenali, byla sto třicítka v hodině,“ vylíčil ředitel vsetínské městské policie Pecina.

V příštím roce by se proto mělo začít měřit také v Jasenické ulici před základní školou Luh. Není zatím jasné, kdy přesně se tak stane, neboť tamní pozemky nepatří městu, a bude se muset vyjednat jejich odkup nebo pronájem.

„Za čtyři měřící stanice, jednu kameru a další potřebné vybavení zaplatíme dva miliony tři sta tisíc korun včetně daně z přidané hodnoty,“ uvedl starosta Jiří Růžička.

Od začátku roku eviduje odbor správních agend přes 25 tisíc přestupků.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x