Vánoční punčování. Aneb jak se slaví Vánoce a Nový rok od Brazílie po Vietnam

ZLÍN - Vánoce i Nový rok jsou na dohled. Punč čím dál častější součástí adventního času. A když se dají chytré hlavy zdaleka nejen od nás dohromady, může vzniknout tak zajímavá věc, jako je Vánoční punčování.

„Punčovalo“ se ve zlínské Jazykové škole Lingua. Unikátní prezentace představily průřez toho, jak si sváteční dny připomínají v Lucembursku, Íránu, Bělorusku nebo třeba v Brazílii či Vietnamu.

„Máme multikulturní lektorský tým, právě ze zmíněných zemí, ale také z Austrálie či Spojených států. Díky nevšedním pečlivě připraveným prezentacím jsme se dozvěděli nejen o vánočních a novoročních oslavách v zahraničí, ale i o tamních kulturách, zvycích a tradicích,“ vrací se o pár hodin zpět Hana Dynková, jednatelka školy s tím, že vedle horkého punče připravili i stylové občerstvení.

Když vánoční punčování a putování, pak i vánoční kvíz a pěkné dárky z něj pro vylosované.

Zájem o jazyky ve zlínské škole rozhodně neopadá, což mohou potvrdit všechny věkové kategorie. Mimo jiné se daří kursům pro „životně pokročilé“ tedy v kategorii nad 55 let.

„Určitě nás těší, že mají zájem i lidé, kteří už míří na zasloužený odpočinek ve vlastních profesích. U nás si dokazují, že být aktivní třeba v jazykových dovednostech, může být náplní života kdykoliv. A tak máme například mimořádně aktivní 75 letou paní, která žije střídavě u nás a pracuje také ve Švýcarsku, kde se jí získané jazykové znalosti velmi hodí,“ připomíná zajímavost Hana Dynková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x