Senior Pasy se ve Zlínském kraji ujaly, kraj už rozdal 10 tisíc průkazů

ZLÍNSKÝ KRAJ - O Senior Pasy je ve Zlínském kraji velký zájem, držitelkou desetitisícího slevového průkazu se stala seniorka ze Zlína. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí hejtmanství Adéla Kousalová.

Jubilejní desetitisící Senior Pas předala radní Zlínského kraje Michaela Blahová, a to při slavnostním Mikulášském setkání ve zlínském Senior Pointu.

„Mám radost, že se Senior Pasy ve Zlínském kraje dobře ujaly a je o ně zájem. Určitě splňují aktivizační funkci, protože tím, že nabízejí zajímavé zvýhodněné ceny, motivují seniory k aktivnímu způsobu života, což rozhodně přispívá jejich zdraví a spokojenosti,“ podotkla radní Michaela Blahová zodpovědná za sociální oblast, rodinnou politiku a neziskový sektor.

„Díky finanční podpoře Zlínského kraje, která činila v letošním roce 190 tisíc korun, a také díky podpoře města Kroměříže, které se do projektu Senior Pasů zapojilo, se daří významně zvyšovat počet jejich držitelů i počet poskytovatelů slev. Pokud se podaří získat pro podporu projektu i další města, věřím, že se bude stále víc rozšiřovat síť firem a organizací, které seniorům nabízejí zvýhodněné ceny,“ dodala radní Michaela Blahová.

Podpora aktivního života seniorů, jejich informovanosti, vzájemného setkávání a posilování kontaktů je hlavním cílem projektu Aktivní senioři ve Zlínském kraji 2018, který v letošním roce realizuje Zlínský kraj za finanční podpory Ministerstva práce a sociálních věcí.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x