Čas vánočních stromků je tady. Pan Bača jich má čtvrt miliónu

ZLÍN - Ve Zlíně je jen jedním z početných prodejců, ale doma v Chomýži kousek pod Hostýnem je zcela výhradním pánem. Na své plantáži má kolem 250 000 maličkých stromků, všechny časem zamíří do domácností, ale třeba také firem, aby nastolily tu nejsvátečnější náladu v roce.

Nejklasičtější symboly vánočních svátků se k nám vozí z řady evropských zemí, ty vůbec první se řežou ve velkém už ve druhé polovině října. Naše jehličnany mají výhodu, bývají čerstvější.

Zájem je o jedle, smrky i borovice, sklízejí se zpravidla v pokročilém věku od šesti do deseti let. Ale ještě předtím musí ze semínka vzniknout sazenice a to taky pár let trvá.

Vánoční stromy má prakticky každá rodina, jsou samozřejmě lidé, kterým z různých důvodů stačí voňavé větve.

Celou řadu zajímavostí o vánočních stromcích má připravenu odborník, jemuž se v nadsázce a vlastně i věrohodně může říkat plantážník.

Video

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’162676′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2201‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚162676‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x