Naštvaný muž šel zastřelit provozovatele restaurace, za pokus vraždy mu hrozí mnohaleté vězení

VSETÍN - Z pokusu vraždy obvinili kriminalisté čtyřiapadesátiletého muže, který se pokusil zastřelit jednašedesátiletého provozovatele restaurace v obci na Vsetínsku. Vadilo mu, že si jeho přítelkyně pracující v restauraci vydělala málo peněz, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Pokusem vraždy se kriminalisté zabývají už od konce minulého týdne. Nyní muže obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Obviněný je stíhán vazebně a v případě prokázání viny mu hrozí až dvacetiletý trest odnětí svobody

Incident se odehrál uplynulý čtvrtek v obci na Vsetínsku. „Čtyřiapadesátiletý muž se ve večerních hodinách vydal v podnapilém stavu s legálně drženou pistolí do restaurace za pronajímatelem, kterého chtěl usmrtit, protože nebyl spokojený s tím, jak byla finančně hodnocena jeho přítelkyně, která v restauraci pracovala. Do restaurace se muž nedostal, protože už byla uzavřená. Proto několikrát zabouchal a kopl do dveří v domnění, že majitel vyjde ven. Když nevycházel, nabil pistoli a vystřelil do okna, kde se svítilo a byla za ním vidět silueta postavy. Muže naštěstí minul, kulka proletěla několik centimetrů nad jeho hlavou. Útočník z místa odešel domů, kde ho následně zadrželi policisté,“ popsala událost Javorková.

V letošním roce je to ve Zlínském kraji sedmá vražda nebo pokus o vraždu.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x