Sběr hliníku pro otrokovickou Charitu se osvědčil a bude pokračovat

OTROKOVICE - Sbírka hliníku pro Charitu sv. Anežky v Otrokovicích měla úspěch, výtěžek posloužil na nákup aktivizačních pomůcek. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí města Romana Stehlíková.

„Poslední várka nasbíraného hliníku čítala neuvěřitelných 800 kilogramů, za kterou nám firma Metalšrot Tlumačov zaplatila 7 200 korun. Stejnou částku nám k tomu Metalšrot Tlumačov daroval, a tak se naši klienti domova mohou radovat ze spousty pomůcek, které jim zpříjemní denní program,“ konstatovala Mariana Zedníková, koordinátorka projektu Hliník pro Charitu.

V letošním školním roce sběr hliníku opět pokračuje a už nyní mají v Charitě sv. Anežky plný sklad. „Je úžasné vědět, kolik lidí je do projektu zapojeno a že se jejich počet neustále zvyšuje. Ač jsou v médiích zprávy, že žádná firma tento drobný hliníkový odpad nezpracovává, my máme to štěstí, že o takové víme,“ dodala Zedníková s tím, že všem malým i velkým sběratelům patří velké poděkování. Kromě toho, že pomáhají chránit životní prostředí, zároveň zlepšují podmínky života lidem v otrokovickém Charitním domově.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x