Zlínskému bydlení ve 20. století bude věnována unikátní výstava

ZLÍN - V příštím roce bude ve Zlíně k vidění unikátní výstava na téma zlínské bydlení ve 20. století. Navštívit ji bude možné v prostorách zámku, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Vernisáž výstavy se uskuteční v dubnu. Námět výstavy vznikl v rámci projektu Národního technického muzea v Praze a brněnské Masarykovy univerzity s názvem Průmyslové město a jeho proměny ve 20. století: Kultura, identita a řád urbánní průmyslové společnosti na příkladu „ideálního města“ Zlína. „Projekt nebyl dokončen, ale považujeme za vhodné jej dopracovat pro potřeby Zlína. Své návštěvníky si určitě najde. Výstava navíc bude koncipována tak, že ji bude možné i zapůjčit i do muzeí a výstavních prostor v jiných městech,“ konstatoval náměstek primátora Miroslav Adámek, do jehož kompetencí patří kultura.

V předchozích letech uspořádal Státní okresní archiv Zlín ve spolupráci s Alternativou několik výstav s historickou tematikou, na nichž město úzce spolupracovalo. „Na tyto aktivity by měla naše výstava navazovat a jako první prověřit možnosti uskutečnit tento typ výstavy ve zlínském zámku,“ prohlásila Eva Husáková, vedoucí Odboru kultury magistrátu.

V roce 2022 oslaví město Zlín 700. výročí první písemné zmínky o městu. Výstava věnovaná bydlení je jedním z projektů, kterým si toto významné jubileum připomíná.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x