To je unikát… betlém Josefa Krajči je z osvětleného drátu

VESELÁ - Tohle musíte vidět. Malé zastavení ve Veselé kousek od Zlína pohladí malé i velké. Ale také nadchne. Každý rok mění vskutku jedinečný betlém pana Josefa Krajči před jeho rodinným domem tvář. Díky nesmírně šikovnému člověku pořád k lepšímu a čím dál více udivuje každého, kdo do vesnice zavítá.

Betlémy se dělají odjakživa, ponejvíce z tvárných materiálů, nejčastěji ze dřeva, jindy z papíru, ale i z perníků a přemnoha dalších materiálů. Před jeho autory se opravdu hodí smeknout.

Stejně tak před Josefem Krajčou. Devětašedesátiletý machr jej ve Veselé na Zlínsku vytváří neuvěřitelně z měkkého drátu. Inspirací pro rozšiřování jsou mu místní děti, podle jejich přání vždy stvoří další figury zpravidla, ale nejen, ze zvířecí říše a těm pak vdechne „drátěný“ život. A po rozsvícení je už čas k obdivu.

Betlém se tak každým rokem mění, spoustu postav probouzejí k životu tisíce svíček.

Pochopitelně nejde o komerci, jde o něco v předvánočním čase daleko cennějšího, totiž o rozzářené oči dětí.

Dílo pana Krajči ocenili i experti betlemářského oboru, kteří za ním zavítali. Potvrdili skutečnou nebývalou originalitu.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’162687′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2204‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚162687‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x