Důchodce ze Zlína naletěl Jekaterině, kvůli neznámé ženě přišel o úspory

ZLÍN - Další podvod na internetu šetří policisté z oddělení hospodářské kriminality ve Zlíně. Tentokrát o své úspory přišel důchodce ze Zlína, kterého zlákala vidina seznámení se s mladší ženou, serveru Zlin.cz to uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Vzhledem k tomu, že se jedná již o několikátý podobný případ, varuje policie všechny muže a ženy, kteří se seznamují prostřednictvím různých internetových aplikací, aby byli obezřetní a v žádném případě neposílali peníze lidem, které neznají.

V dubnu kontaktovala třiasedmdesátiletého muže ze Zlína na internetové seznamce pětačtyřicetiletá žena, která se představila jako Jekaterina z Ruska. Popsala seniorovi svoje rodinné prostředí s tím, že by s ním chtěla koncem dubna oslavit svoje narozeniny a strávit s ním týden ve Zlíně. V souvislosti se svým příletem požádala o částku 1 500 USD na cestu. Muž jí peníze zaslal prostřednictvím mezinárodní peněžní společnosti. „Jekaterina“ odepsala, že si peníze vyzvedla a koupila si letenku na následující den. Následující den napsala muži opět email, že je na letišti, kde koupila dárek, se kterým ji nechtějí pustit přes letištní kontrolu. Požádala o 1 300 USD, v opačném případě jí prý hrozí vězení. Muž tedy prostřednictvím stejné společnosti zaslal další peníze. Od té doby se Jekaterina stala nekontaktní a důvěřivý senior přišel o více než 60 tisíc korun.

„Za trestný čin podvod hrozí prozatím neznámé pachatelce v případě jejího vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na pět let,“ doplnila Kozumplíková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x