V Otrokovicích se budou zatím řídit rozpočtovým provizoriem

OTROKOVICE - Zastupitelstvo města Otrokovice schválilo na svém druhém zasedání pravidla rozpočtového provizoria na rok 2019. Členům zastupitelstva bude předložen ke schválení rozpočet na rok 2019 na následujícím zasedání, které se uskuteční 13. února 2019, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Romana Stehlíková.

Rozpočet na následující rok bývá obvykle schvalován na posledním zasedání zastupitelstva v roce. V druhé polovině roku 2018 se ale uskutečnily volby do obecních zastupitelstev, a jelikož obsazení finančního výboru bylo schváleno až na tomto zasedání, nebyl členům Zastupitelstva města Otrokovice předložen návrh na rozpočet 2019 k jeho schválení, protože čas na jeho projednání byl příliš krátký.

„Aby se mohlo město řídit rozpočtovým provizoriem, bylo nutné schválit jeho pravidla. Výdaje jsou stanoveny na jednu dvanáctinu schváleného rozpočtu roku 2018. Tento postup byl uplatňován i v minulých letech, ve kterých se konaly volby do obecních zastupitelstev, a v hospodaření města nezpůsobil žádné problémy,“ uvedl Jaroslav Dokoupil, vedoucí ekonomického odboru.

V době konání Zastupitelstva města Otrokovice nebyly známy ani rozpočty České republiky a Zlínského kraje, které se budou schvalovat v pozdějších termínech. V některých částech na ně rozpočet města Otrokovice navazuje.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x