Filharmonici odehrají charitativní koncert v kostele

ZLÍN - V kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů na zlínském sídlišti Jižní Svahy se v pondělí 17. prosince v 18.00 hodin uskuteční čtvrtý ročník Adventního benefičního koncertu. Server Zlin.cz o tom informovala za organizátory koncertu Miroslava Krumpolcová.

Koncert se koná ve spolupráci s Rotary klubem Zlín. „Na programu budou tentokrát díla od Josefa Suka – Meditace na staročeský chorál Svatý Václave a od Antonína Dvořáka – Česká suita a Biblické písně. Účinkovat bude basbarytonista Lukáš Bařák za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů a dirigentem bude Jiří Habart,“ upřesnila Krumpolcová.

Vstupné je dobrovolné. Každoročně se podaří vybrat několik desítek tisíc korun, které poté Rotary club Zlín věnuje potřebným. I tentokrát poputuje výtěžek Salesiánskému klubu mládeže Zlín.

Otcem myšlenky pořádat ve Zlíně Adventní benefiční koncert byl manžel internistky Vlasty Rybkové, rovněž známý internista Jaroslav Rybka. Jeho žena totiž během svého života často a ráda investovala peníze do nejrůznějších charitativních projektů. Po její smrti se proto profesor Rybka rozhodl věnovat peníze z její pozůstalosti na nejrůznější benefiční projekty, jedním z nich byl i Adventní benefiční koncert. Profesor Rybka zemřel letos 3. července ve věku 86 let, ale tradice benefičních koncertů pokračuje i po jeho smrti. Letos poprvé je však financování koncertu plně v kompetenci Rotary klubu Zlín.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x