Za střelbu do výloh i do aut hrozí zloději několikaleté vězení

ZLÍNSKO - Až pětiletý trest vězení hrozí třiadvacetiletému muži z Otrokovic, který ve Zlíně a Otrokovicích kradl a také střílel do výloh a do aut. Serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Komisař z oddělení obecné kriminality ve Zlíně obvinil muže ze spáchání trestných činů poškození cizí věci, krádež a porušování domovní svobody.“ Mladý muž není žádný nováček, v rejstříku trestů má již šest záznamů. Z posledního výkonu trestu se vrátil v dubnu letošního roku. Na svobodě si pobyl pouhých sedm měsíců. Nyní by v případě odsouzení mohl strávit za mřížemi dalších pět let,“ poznamenala Kozumplíková.

V červenci odcizil v obchodním centru tenisky za tisíc korun, v srpnu ukradl jízdní kolo za osm tisíc korun, které bylo uzamčené zámkem u budovy, v listopadu ukradl ze sklepa v panelovém domě pánské boty. Od poloviny listopadu se jeho novou zálibou stalo střílení ze vzduchové pistole. V několika případech střelil do oken pěti zaparkovaných vozidel, střelbou poškodil také vstupní dveře jednoho z úřadů a skleněnou výplň výlohy soukromého klubu. Veškeré trestné činnosti se dopouštěl ve Zlíně a v Otrokovicích. Škoda, která jeho jednáním vznikla, se vyšplhala na 42 tisíc korun.

Kriminalisté podali návrh na jeho umístění ve vazební věznici, který soudce okresního soudu akceptoval.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x