Uherskobrodská radnice pomůže svým obyvatelům zafinancovat obnovu fasády jejich domů

UHERSKÝ BROD - Obyvatelé Uherského Brodu budou moci požádat město o dotaci na obnovu fasád svých domů. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Elen Sladká.

Brodští zastupitelé jednohlasně schválili Program pro poskytování dotací na obnovu hodnotných fasád v Uherském Brodě pro rok 2019. Dotace bude poskytnuta z prostředků Fondu pro poskytování dotací a o poskytnutí jednotlivým vlastníkům rozhoduje vždy zastupitelstvo.

„Cílem programu je zachování a zlepšení architektonického rázu města, zkvalitnění stávajícího bytového fondu a stabilizace či případné zvýšení počtu obyvatel. Účelem programu je obnova původního vzhledu historicky a architektonicky významných fasád ve všech katastrech města,“ upřesnila Sladká.

Maximální výše dotace pro rok 2019 je 50 % prokazatelně vynaložených nákladů v místě a čase obvyklých, maximálně však 150 tisíc korun. Alokace finančních prostředků zůstává ve výši 500 tisíc korun.

„Podávání žádosti bude probíhat stejně jako v roce 2018, na elektronickém formuláři uveřejněném na www.ub.cz/dotace. Největší změnou v tomto programu oproti minulému roku je jeho rozšíření i na právnické osoby s tím, že způsobilost žadatele posoudí Komise pro regeneraci a architekturu města. Další významnou změnou je posun termínu pro podávání žádostí v roce 2019 na 15. 5. 2019,“ dodala Sladká.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x