Policisté ve zvýšené míře dohlížejí na bezpečnost občanů

ZLÍNSKÝ KRAJ - Policisté ve Zlínském kraji nadále pokračují v bezpečnostním opatření, které skončí až po novém roce. To je zaměřeno nejen na bezpečnost občanů a zajištění veřejného pořádku, ale také na prevenci před krádežemi a dohledem nad bezpečností silničního provozu, serveru Zlin.cz to řekl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Během uplynulého víkendu se například strážci zákona soustředili na parkoviště u nákupních center a obchody v nich umístěné. A kontrola nedopadla zrovna nejlépe. „Bohužel je stále mnoho lidí, kteří jsou ke svému majetku poměrně neopatrní. Preventivní kontroly stále ukazují, že lidé nechávají ve vozidlech na viditelných místech cenné věci, kabelky, peněženky či telefony. Tedy vše, co je pro typické zloděje velkým lákadlem,“ poznamenal Petr Jaroš.

Stejně to vypadá i v obchodech, i zde jsou podle policistů v košících stále vidět kabelky a tašky, které není velký problém prohledat či dokonce rovnou ukrást. „V podobných akcích bude policie ve Zlínském kraji pokračovat i v následujících dnech, a to včetně posledního adventního víkendu,“ dodal policejní mluvčí.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x