Nový rektor zlínské univerzity se ujal funkce

ZLÍN -  Profesor Vladimír Sedlařík se ujal funkce rektora Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB). Serveru Zlin.cz to sdělil Jan Malý z tiskového oddělení školy.

Zlínskou univerzitu řídí Sedlařík od 15. prosince. Akademický senát UTB zvolil Sedlaříka kandidátem na jmenování rektorem 16. října letošního roku. Následně jej 7. prosince jmenoval do funkce prezident republiky Miloš Zeman.

„Funkční období rektora je čtyřleté, profesor Sedlařík tedy školu povede do prosince 2022,“ upřesnil Malý.

Vladimír Sedlařík vystudoval na UTB obor Technologie životního prostředí. V roce 2011 se habilitoval docentem a roku 2017 byl jmenován profesorem pro obor Technologie organických látek. Od roku 2012 působil na postu prorektora pro tvůrčí činnosti, od roku 2016 byl ředitelem Centra polymerních systémů UTB.

Osmatřicetiletý Vladimír Sedlařík vystřídal na postu rektora Petra Sáhu. Stal se jedním z nejmladších rektorů v historii České republiky. Primát v tomto směru drží Martin Balej, kterému v době prezidentova jmenování rektorem Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem v roce 2015 bylo necelých 38 let.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x