Vánoce v útulku se vydařily, podařilo se vybrat téměř 22 tisíc korun

ZLÍN - V pořadí 11. ročník akce nazvané Vánoce v útulku se uskutečnil v Útulku pro zvířata v nouzi ve zlínské části Vršava. A i letos byl úspěšný - kromě spousty věcných darů se podařilo vybrat i téměř 22 tisíc korun, serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák.

Akci uspořádali prostřednictvím neziskového projektu Němá tvář studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Do útulku dorazily asi dvě stovky návštěvníků a pod stromkem tak byla během odpoledne opravdu bohatá nadílka.

I v letošním roce byl pro veřejnost připraven bohatý program s jehož přípravami pomohli také žáci ZŠ Komenského II. Sbor dětí prozpěvoval během celého odpoledne vánoční koledy a když už opravdu mrzlo a bylo nezbytné se zahřát, vystřídal je se svými vlastními písněmi finalista soutěže Moravia Talent, Filip Vítů. „Útulek přišli podpořit i zlínští hokejisté Zdeněk Okál a Daniel Gazda, kteří nadšencům rozdali nespočet autogramů. Pro děti byla připravena také vánoční dílna, kde si mohly nazdobit vánoční baňky a mnozí z nich navštívily i dílnu s malováním na obličej. Vyvrcholením celého odpoledne pak byla ukázka psího agility, jež sklidila potlesk a úsměv ve tvářích všech, kdo napjatě sledovali, zdali pejsci zvládnou nacvičenou sestavu,“ upřesnila manažerka projektu Němá tvář Karolína Václavková.

Stejně jako v předchozích letech i letos bylo cílem získat pro zvířátka k Vánocům co nejvíce potřebných dárků. Pod vánočním stromečkem byla bohatá nadílka dek, pelíšků, krmiv, ale i dalších dobrot a potřeb, které zvířátka potěší. Z prodeje propagačních předmětů a dobrot pro návštěvníky se navíc podařilo vybrat úctyhodných 21 992 korun, za něž útulek nakoupí další krmivo a potřebné věci.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x