Zlín mírně zvýší poplatek za vodu, nájemné za byty bude stejné

ZLÍN – Zlín v příštím roce zvýší cenu vodného a stočného o 1,98 koruny na 87,69 koruny za kubík. Nájemné za byty zůstane stejné, řekl serveru Zlin.cz mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Zlínská radnice žádné zásadní zdražení nechystá. „Taková je dlouhodobá strategie radnice. Ekonomicky příznivá doba to zatím umožňuje. Musíme však přiznat, že ceny služeb, a tím i výdaje města se razantně zvyšují. Chystáme se příjmy a výdaje města zanalyzovat a je tedy možné, že se výše cen v budoucnu změní,“ upozornil primátor Jiří Korec.

Lidé si v roce 2019 připlatí za vodu pouze o inflaci 2,3 procenta. „V reálu to znamená, že domácnosti zaplatí o 20 halířů na osobu za den více,“ uvedl Dvořák. Podle něj v pořadí měst podle ceny vody klesl Zlín z nelichotivého druhého místa až do čtvrté desítky. Jinde totiž platí za kubík, tedy 1000 litrů vody, i přes stokorunu a více. „Za svou denní spotřebu vody Zlíňan zaplatí asi osm korun,“ dodal Dvořák.

Nájemné v bytech zatím zůstane bez změny. U standardních bytů zůstává 79,53 korun za metr čtvereční, u bytů ve velkokapacitních domech na Okružní, Středové a Nad Ovčírnou 69 korun za metr čtvereční, u bytů se sníženou kvalitou 65 korun za metr čtvereční, u bytů se státní dotací 19,66 až 58,98 korun za metr čtvereční. U bytů určených pro seniory a zdravotně postižené osoby pokračuje nájem 19,66 korun až 45,19 korun za metr čtvereční. Mladé rodiny platí ve startovacích bytech zvýhodněné sazby od 50 do 60 korun za metr čtvereční.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x