Žádné body pod stromeček. Hokejisté Zlína jsou až jedenáctí

ZLÍN - Není to věru pěkný pohled, Vánoce to halí do mírně zasmušilé podoby. Hokejisté Zlína podlehli Litvínovu na jeho ledě 3:5 a jsou přes vánoční svátky na nelichotivé jedenácté příčce.

„Porážka nás moc mrzí, máme slabou produktivitu, nevyužili jsme minutovou přesilovku pět na tři a domácí nás potrestali právě v přesilovkáých,“ postěžoval si na klubových stránkách hlavní trenér Robert Svoboda.

V Litvínově přitom podle očitých svědků Zlíňané nehráli šatně, absolutně vyrovnaný zápas ale překlopili na svoji stranu domácí.

Hosté v první třetině vedli gólem Fořta, pak dvakrát skorovali  Litvínovští. Zlínský Lakatoš v poslední minutě srovnal.

Zkraje poslední třetiny za stavu 3:2 prováhali hosté převahu o dva muže. Fořt pak ve 49. minutě druhým gólem dorovnal skóre, ale Ščotka a Válek v závěru udělali v důležitém zápase  de facto o šest bodů pěkné Vánoce jen na severu.

Verva Litvínov – PSG Berani Zlín 5:3.

Na Štěpána hraje ve Zlíně hradecký Mountfield a pro Zlín začíná být každý zápas pekelně důležitý.