U Šupinů bude šupináč. U Jedličků jedlička

UHERSKÝ BROD, VLČNOV - Jejich příjmení jsou příjemně vánoční. Aniž by z toho dělali vědu, přiznávají, že si to, jak se jmenují, uvědomují maličko více právě v tyto slavnostní dny, U nás v kraji najdeme Ježíškovy, Kaprovy, Purpurovy, Smrčkovy a mnoho dalších. 

Třeba takový Rostislav Šupina z Uherského Brodu. Ten má vánoční svátky hodně rád a vždycky se těší. Třeba na to, jak sežene pořádného kapra šupináče.

„Tak to musí být, bez něj by naše vánoční svátky neměly to správné kouzlo,“ říká táta od rodiny. Pro kapra se vydal stylově do kašny na uherskobrodském náměstí, kde jej koupil z rukou toho nejpovolanějšího. Kapry s šupinami i bez tu totiž nabízí už osmadvacátý rok Antonín Kročil, před vánočními svátky vždy vodník Florian.

„Samozřejmě mám pro Rosťu krásného kapra, jak jinak, ale to vlastně pro všechny,“ vypráví osvědčený vládce vánočního času ve stylovém oblečení a obutí.

„Jestli nosí šupiny štěstí, vám neřeknu, to byste se museli zeptat mého staršího bráchy, je rybář a má bohatší zkušenosti než já,“ směje se s přáním pohodových Vánoc pan Šupina.

Na Vánoce se moc těší také Jiřina a Josef Jedličkovi z nedalekého Vlčnova. Ti mají stylově na dvoře svoji patnáctiletou jedličku.

„Letos ji trošku seřízneme, díky tomu že má naše jedlička dva výhony, tak poslouží i jako vánoční stromek,“ vypráví paní Jiřina Jedličková.

Až po Štědrém dnu se sejde celá širší rodina. Obě dcery i vnuci budou mít u dárků ještě jeden krásný důvod k potěšení.

„No, tradičně proto, že u jedličky u Jedličků se budou připomínat i narozeniny pána domu.

„Je to tak, narodil jsem se na Štědrý den, letos to bude 69 let,“ dodává pan Josef.

Copak by si tak Jedličkovi zabalili pod stromeček? „To je jednoduché, hlavně zdraví, abychom ještě byli spolu, je to tak nejlepší,“ vypráví paní Jiřina.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’162750′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2212‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚162750‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x