Dětem, handicapovaným a lidem s Alzheimerem rozdala zlínská společnost přes 300 tisíc korun

ZLÍN - Celkem 341 tisíc korun nadělila pod vánoční stromeček potřebným lidem zlínská společnost HP Tronic. Při tradičním předvánočním jarmarku předal generální ředitel společnosti Daniel Večeřa symbolické šeky zástupcům tří zlínských organizací – Educo, Handicap a Alzheimercentrum, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí společnosti Martina Žáčková.

„Všechny tři organizace podporujeme delší dobu a spolupracujeme s nimi pravidelně. Jejich služba pokrývá různorodé oblasti, které si zaslouží naši pozornost, a to péči o seniory, znevýhodněné děti a handicapované. Mimořádně jsme se letos rozhodli podpořit ještě rodinu jednoho z našich spolupracovníků, který v minulých dnech nečekaně zemřel. Částku 300 tisíc korun jsme věnovali z prostředků, dříve využívaných na nákup vánočních dárků pro obchodní partnery. Dalších více než 41 tisíc korun mezi sebou vybrali sami zaměstnanci formou tomboly,“ uvedl Daniel Večeřa.

Finanční dar od společnosti HP Tronic pomáhá organizacím financovat různé projekty. Zlínské Alzheimercentrum, poskytující sociální a zdravotní péči seniorům, využije prostředky k rozšíření služeb pro nové klienty. Středisku rané péče Educo, poskytujícímu terénní sociální službu rodinám s dětmi se zdravotním postižením, peníze pomohou uskutečnit nový projekt Tým okolo dítěte a sdružení Handicap dar pravidelně využívá na zajištění prázdninového pobytu pro klienty.

Peníze, dříve používané na nákup vánočních dárků pro partnery, využila zlínská společnost tímto smysluplným způsobem již počtvrté. „I naši partneři tento přístup oceňují a podporují nás. Určitě v tom budeme pokračovat i v budoucnu,“ uzavřel Daniel Večeřa.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x