Rožnov bude příští rok hospodařit s rozpočtem 516 milionů

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – S rozpočtem s příjmy i výdaji 516 milionů korun bude příští rok hospodařit Rožnov pod Radhoštěm. Bude to nejsilnější rozpočet v historii města, na investice půjde přes 100 milionů, řekl serveru Zlin.cz mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Rozpočet schválili zastupitelé. Příjmy i výdaje jsou ve stejné výši, a tudíž je rozpočet vyrovnaný. „Připravujeme se na velké investice, jako je výstavba kulturního centra, přístavba knihovny a další. A víme, že rozpočet bude mít po schválení letošního závěrečného účtu ještě lepší čísla, protože uspoříme dalších několik desítek milionů korun, které samozřejmě následně do rozpočtu příštího roku zapojíme,“ netajil spokojenost se schváleným rozpočtem starosta Rožnova Radim Holiš.

Podle něj rozpočet na příští rok reflektuje potřeby dnešní doby. „Hodně peněz jsme přidali do školství, sociální oblasti, ale i do mezd v rámci městského úřadu, protože zde chceme udržet kvalitní pracovníky a být konkurence schopní,“ doplnil Holiš.

Podle něj je rekordní výše rozpočtu odrazem nejen dobrého hospodaření města, ale také toho, že se ekonomicky daří firmám i státu. „Občany samozřejmě nejvíce zajímají investice. Tady můžu slíbit, že do investic půjde v příštím roce přibližně 105 milionů korun. Realizovat se bude mimo jiné smíšená plocha na Kramolišově, budovat budeme dvě velká parkoviště na sídlištích, parkovací místa přibudou i na ulici Zemědělská, dokončíme nové velké hřiště na ulici Videčská,“ vyjmenoval Holiš.

Podle něj je to jen malý výčet z plánu na příští rok. „Celkem je na stole 35 dalších projektů, které chceme dokončit. Řada z nich je dlouhodobá a řešíme je už od minulých let,“ uzavřel Holiš.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x