Na přípravu projektu nové zlínské nemocnice dohlíží i lékařská rada

ZLÍN - Lékařská rada složená z desíti primářů ze zlínské, vsetínské, kroměřížské a hradišťské nemocnice spolupracuje na přípravě projektu Nové krajské Baťovy nemocnice. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí krajského úřadu Adéla Kousalová.

„Hlavním úkolem  lékařské rady je v tuto chvíli přesně konkretizovat detailní podrobnosti technického uspořádání v nové nemocnici, tedy například kudy budou procházet pacienti mezi urgentním příjmem a vyšetřovacími částmi, kolik lůžek a ambulancí bude potřeba, jaká bude návaznost operačních sálů na prostory intenzivní péče. Probíráme také prostorové potřeby urgentního příjmu, operačních sálů, ARO a JIP, porodnice i klinických oddělení tak, aby pohyb pacientů v rámci veškerého dění, které v nové nemocnici bude probíhat, byl co nejrychlejší a nejplynulejší,“ řekl Jiří Tesař, primář Oddělení zobrazovacích metod Krajské nemocnice T. Bati s tím, že právě tyto skutečnosti by mohly komplexnost řešení nové nemocnice významně narušit.

„Členové lékařské rady jsou projektanty provozních částí, ale zároveň oponenty architektů, protože lékaři a zdravotnický personál jsou koncovými uživateli nemocnice ve prospěch pacienta. Jsou garanty toho, že naši pacienti dostanou nejmodernější, nejkvalitnější a nejbezpečnější zdravotní péči. Na jejich zkušenostech a názoru tak velmi záleží, protože novou nemocnici nestavíme na deset či dvacet let, ale na několik desetiletí dopředu,“ podotkl hejtman Jiří Čunek.

Největší přínos Nové krajské Baťovy nemocnice, proti případné rekonstrukci stávající krajské nemocnice vidí členové lékařské rady v tom, že nepůjde jen o novou budovu, ale že nová nemocnice nabídne a zabezpečí úplně jiný chod pacientů, ať už v rámci urgentního příjmu či jednotlivých oddělení, s tím, že vše bude takzvaně pod jednou střechou, tedy všechna jednotlivá oddělení budou vzájemně propojena a budou tvořit jeden uzavřený komplex. „Toto by nebylo možné realizovat v rámci jakékoli rekonstrukce původního areálu nemocnice, protože jednotlivé objekty se stavěly od padesátých až do osmdesátých let minulého století a v dnešní době je takové uspořádání pro pacienty zcela nekomfortní a medicínsky naprosto nevyhovující,“ doplnil doktor Martin Šamaj, člen přípravného výboru pro výstavbu Nové krajské Baťovy nemocnice.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x