Novoroční ohňostroj oslaví ve Zlíně obnovený Památník Tomáše Bati

ZLÍN - Oslavy obnovení Památníku Tomáše Bati - takové bude téma novoročního ohňostroje, který se již tradičně uskuteční v první den nového roku ve Zlíně. Serveru Zlin.cz to sdělil Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínské radnice.

Tentokrát se však program neuskuteční na zlínském náměstí Míru, ale s ohledem na téma bude k vidění pod Gahurovým prospektem, a to právě s výhledem na obnovený památník.

„Je již tradicí, že při této akci není jen odpálen samotný ohňostroj, ale snažíme se divákům nabídnout i další přidaný zážitek. Zlíňané už tak při ohňostroji zažili fireshow, vystoupení bubeníků či alegorických postav. Nyní to bude provazochodecká slack – line show,“ prozradila Eva Manišová, vedoucí Oddělení cestovního ruchu a informací.

Nadčasovost a vzletnost myšlenek Tomáše Bati budou znázorněny také úvodním intro ohňostrojem. „Těší mě, že na zlínský novoroční ohňostroj si každoročně najde cestu stále více lidí. Věřím, že letošní změna místa bude pro všechny změnou k lepšímu a že i počasí bude této akci nakloněno,“ doplnil primátor Zlína Jiří Korec.

Stejně jako v minulých letech se novoroční ohňostroj stane důvodem sousedských setkání tisíců Zlíňanů. Loňský program si na náměstí vychutnalo odhadem na osm tisíc lidí. Celý program se uskuteční v rozmezí od 18.00 do 18.30 hodin. Samotný ohňostroj vypukne v 18.20 hodin.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x