Zlínští kriminalisté obvinili muže, který má na svědomí podvody za desítky milionů korun

ZLÍN - Zlínským kriminalistům se podařilo objasnit podvody za desítky milionů korun. V souvislosti s případem už obvinili pětačtyřicetiletého muže z Pardubicka ze spáchání zvlášť závažného zločinu podvodu, serveru Zlin.cz to řekl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Muž z Pardubicka prostřednictvím společnosti založené a sídlící na Seychelách nabízel v období nejméně od roku 2010 do konce roku 2013 na území České republiky investiční služby, i když si byl vědom, že k tomu na našem území nemá oprávnění. Využíval mimo jiné i externí finanční poradce, prostřednictvím kterých vyhledával a oslovoval náhodné klienty, aby je pod záminkou výhodného zhodnocení finančních prostředků přesvědčili k převodu peněz na účet společnosti.

„Odeslané peníze však nebyly ani zhodnoceny, ale ani vráceny. Pouze u některých investorů, kteří peněžní prostředky zaslali již dříve, byly vklady vráceny. To ovšem fungovalo jen do doby, dokud přicházely vklady nových investorů,“ poznamenal Jaroš.

Poškozených klientů bylo více než 200 a celková výše peněžních prostředků zaslaných na zahraniční bankovní účet a zároveň i způsobená škoda je více než 125 milionů korun. Obviněnému muži hrozí v případě odsouzení vzhledem k výši škody až desetiletý trest odnětí svobody.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x