Když vánoční fotbal pomáhá

OTROKOVICE - Tohle nebyl obyčejný vánoční fotbálek. Tentokrát se v Otrokovicích na Baťově hrálo i o život a o zdraví. Díky skvělému přístupu hlavních aktérů z Výběru kraje a domácího SK Baťov, početných diváků i sponzorů akce se totiž podařilo získat rovných 100 000 korun.

Výsledek zápasu mezi Výběrem kraje (mimo jiné Koubský, Jugas, Železník, Poznar, Dostál, Havlík, Červenka, Novák a řada dalších) s trenérem Jiřím Chytrým, který momentálně působí u české reprezentace, a domácím Baťovem (14:5) tentokrát zase tak důležitý nebyl.

„Rozhodli jsme se, že pomůžeme nemocným dětem. Šek na částku 20 tisíc korun jsme předali mamince nemocné dvouleté holčičky Valentinky z Otrokovic, celých 80 tisíc pak připadlo Nadaci Šance při olomoucké Fakultní nemocnici, kde se léčí děti s hematologickými a onkologickými onemocněními,“ vysvětlil jeden z hlavních organizátorů Jakub Jugas, zdejší odchovanec, poté hráč Zlína a dnes Slavie Praha.

K ruce měl při organizaci řadu pomocníků, třeba – ale nejen – Lukáše Motala, Aleše Skybu či Daniela Spurného.

Na akci byla i Zdena Wasserbauerová, dlouholetá propagátorka hnutí darování kostní dřeně a pomoci nemocným s poruchami krvetvorby.

„Klukům skládám velký obdiv. Je moc dobře, že mohou a chtějí dávat, že jsou na té zdravé straně a pomáhají těm, kteří momentálně tolik štěstí nemají,“ zdůraznila s poděkováním všem aktérům vánočního utkání.

Z tohoto zápasu odcházeli určitě spokojeni všichni. Hráči, rozhodčí, diváci i maminka nemocné holčičky. Ona i dcera Valentinka se zúčastnily osobně a všichni aktéři jim drží pěsti v dalším boji s nemocí.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’162767′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2213‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚162767‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x