Ve Vizovicích začala fungovat hřbitovní evidence

VIZOVICE – Ve Vizovicích začal fungovat pasport hřbitova, nebo-li hřbitovní evidence, kterou lidé najdou na webových stránkách technických služeb. Cílem je zpřehlednit orientaci pozůstalým a návštěvníkům i pracovníkům technických služeb, řekla serveru Zlin.cz mluvčí Vizovic Gabriela Netopilová Sluštíková.

Technické služby mají hřbitov na starosti. U některých hrobových míst ale nejsou informace kompletní. Radnice proto žádá občany o pomoc. „Byli bychom rádi, kdyby lidé, kteří vlastní některý z hrobů nebo vědí o historii lidí, kteří tam jsou pochovaní, tyto informace na webu zkontrolovali a případně doplnili na technických službách,“ řekla místostarostka Vizovic Alena Hanáková.

Po rozkliknutí jednotlivých hrobů nebo zadání čísla hrobu se zobrazí veškeré informace, které se k němu vztahují a je možné je podle zákona zveřejnit. „Jde například o jména lidí včetně jejich data narození a úmrtí, jejichž ostatky byly do hrobu uloženy,“ poznamenala Netopilová Sluštíková.

Ještě větší význam má pasport ale pro pracovníky technických služeb. „Velmi snadno tak zjistí třeba i to, kdo má místo pronajaté, odkdy a dokdy je smlouva uzavřená nebo zda je zaplacený nájem za hrobové místo,“ upřesnila místostarostka s tím, že tyto informace nejsou veřejně dostupné. Slouží pouze pro snadnou orientaci technických služeb.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x