Dvě jednotky hasičů vyjely k požáru transformátoru v areálu rozvodny v Otrokovicích.

OTROKOVICE - Dnes v noci hodin zasahovali profesionální hasiči u požáru transformátoru v areálu rozvodny v Otrokovicích v místní části Jaříč. 

Hlášení o požáru transformátoru v areálu rozvodny 420 kV v Otrokovicích přijali hasiči v 01:22 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Otrokovice a z centrální požární stanice Zlín. Hasiči vyjeli s třemi automobilovými cisternami a jedním kombinovaným hasicím automobilem.

V době příjezdu hořel transformátor umístěný ve výšce asi pěti metrů nad zemí. Hořící olej vyteklý z transformátoru zapálil travní porost u paty příhradového sloupu. Na místo se dostavil pracovník pohotovostní služby a s velitelem zásahu se dohodli na postupu hašení. Z důvodu možných větších škod nebyla soustava vysokého napětí odpojena a hasiči tak uhasili pouze hořící travní porost. Transformátor se nechal kontrolovaně vyhořet.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. Vyšetřovatel hasičů zjistil, že došlo k výbuchu transformátoru napětí. Výbuchem byly poškozeny další dva sousední transformátory.

Příčina vzniku požáru zůstává v šetření hasičů.

Požár způsobil na třech transformátorech škodu v předběžné výši 1 500 000 korun.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’162755′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2215‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚162755‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x