Zlínští lékaři ošetřovali během svátků lidi se zkaženými žaludky i infarktem

ZLÍN - Nejen na Štědrý den, ale i během dalších vánočních svátků měli lékaři ze zlínské nemocnice poměrně klidnou službu. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Provoz v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně nebyl během vánočních svátků z pohledu lékařů ničím výjimečný. Interní pohotovost ve Zlíně zaznamenala 25. a 26. prosince 60 lidí v ambulancích s tím, že většinou se jednalo spíše o seniory a jejich chronické potíže.

„Celkem 23 lidí pak bylo hospitalizováno. Stejně jako na Štědrý den šlo často o problémy se žaludkem a slinivkou břišní kvůli přemíře nevhodného jídla, lékaři však také řešili dva infarkty,“ konstatovala Dana Lipovská. Traumatologickými ambulancemi prošlo za první a druhý svátek vánoční 111 lidí. „Většinou se jednalo o drobné zlomeniny a rány, několik seniorů muselo být hospitalizováno se zlomeninou krčku a jeden mladý muž utrpěl zlomeninu a poranění při nehodě na motorce. Lékaři konstatovali, že letošní svátky byly spíše klidné i kvůli počasí – ubyly totiž pády na sněhu a ledu a s tím spojené těžší úrazy,“ upřesnila mluvčí nemocnice.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x