Kvůli třem stovkám hrozí dvojici roky za mřížemi

VSETÍN – Chtěli jen vrácení dluhu, necelých 400 korun. Teď hrozí ženě a muži za loupež až desetiletý pobyt ve vězení, popsal případ, který se odehrál před pár dny ve Vsetíně, policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Chvíli po poledni se ve Vsetíně potkala osmadvacetiletá žena ze Vsetína s o deset let starším Vsetíňanem. K setkání došlo na chodníku u panelového domu sídliště Rokytnice.

„Žena po muži požadovala vrácení starého dluhu. To ale oslovený neakceptoval. Žena se proto muži rozhodla vytrhnout nákupní tašku, aby si dluh sama vzala. Začali se o tašku přetahovat,“ popsal Malcharczik.

Pak požádala žena o pomoc dvacetiletého přítele, který ji doprovázel. Chvíli se o tašku přetahovali všichni tři. „Mladší z mužů při tahanici udeřil druhého muže dvakrát hlavou do čela. Po těchto úderech se ženě konečně podařilo se tašky zmocnit. Vytáhla z ní peněženku, tašku vrátila majiteli a s kumpánem z místa odešli,“ uvedl policista.

Napadený muž ohlásil incident na policii a policisté se hned dali do pátrání. Asi po hodině už muž se ženou seděli na policejní služebně. Policisté zjistili, že odcizená peněženka, poté, co z ní dvojice vytáhla peníze, skončila v kanále.

V následujících hodinách ženu i mladšího muže ze Vsetína obvinil policejní komisař z trestného činu loupež. Za něj může dvojici – už dřív trestně stíhané – hrozit až desetileté vězení.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x