Hvězda chystá vernisáž Ohlédnutí 2018 s koncertem dua Šuranská Uvira

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - První neděle roku 2019 bude ve foyer kina Hvězda Uherské Hradiště od 17 hodin patřit vernisáži neformálního slováckého press fota Ohlédnutí 2018, do kterého se tentokrát přihlásilo 55 autorů a autorek. Na ni naváže Tříkrálový koncert dua Jitka Šuranská - Petr Uvira, informoval server Zlin.cz mluvčí hradišťských městských kin Jaromír Orel.

V kinokavárně bude vystavovat soubor svých fotografií loňská vítězka Ohlédnutí Simona Bočková. Slavnostní pohodu vernisáže podpoří horňácká cimbálová muzika s primášem Petrem Kubíkem z Velké nad Veličkou.

Tým kurátorů Ohlédnutí tentokrát doplnili hudebnice Jitka Šuranská a výtvarník, architekt a hudebník Milan Nytra (ex-Buty), kteří rádi přijali pozvání pořadatelů, aby prostřednictvím výběru z došlých fotografií nahlédli na dění v regionu v uplynulém roce. Setkání poroty proběhlo ve čtvrtek 20. prosince a vedle výběru výsledného tvaru výstavy došlo také na vzpomínku na osobnosti, které v roce 2018 zemřely (a jimž bude také část Ohlédnutí tradičně věnována). Obě části výstavy Ohlédnutí budou k vidění do konce ledna.

„Houslistka a zpěvačka Jitka Šuranská je bezesporu jednou z největších osobností tuzemské world music, ostatně je držitelkou dvou cen Anděl v této kategorii. Kdo byl na koncertě skupiny Petra Uvira Ladě ví, že i česká rocková kapela může znít naprosto nekompromisně a přitom originálně. Petra můžete také znát z jeho další kapely Heimat. Jako speciální host vystoupí Milan Nytra, který působil v kapele Buty,“ uvedl Orel a doplnil, že vstupné na vernisáž i na koncert je dobrovolné.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x