AKTUALIZACE: Z prvního letošního miminka se radovali ve zlínské nemocnici

ZLÍNSKÝ KRAJ - První letošní miminko Zlínského kraje se narodilo v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně. Malý Štěpán z Luhačovic přišel na svět před pátou hodinou ranní, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

V Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně se první miminko narodilo ve 4.40 hodin. Je to kluk, jmenuje se Štěpán, vážil 2 970 gramů a je z Luhačovic. „Na první dítě Zlína si ještě budeme muset počkat,“ poznamenala Lipovská. V Krajské nemocnici T. Bati se v roce 2018 narodilo celkem 2 401 dětí, z toho 1 212 chlapců a 1 189 děvčat (61 dvojčat). Pokud se jedná o jména, nejčastěji rodiče dávali jména Jakub, Vojtěch a Jan, u děvčátek to byla Anna, Ema a Eliška. Nejvíce dětí se narodilo v březnu – 232.

První letošní miminko přivítali první lednový den také ve Vsetínské nemocnici. „Narodilo se v 11.51 hodin, je to holčička a jmenuje se Alžběta. Ve Vsetínské nemocnici se za rok 2018 narodilo celkem 901 dětí, z toho 464 chlapců a 437 děvčat (šestkrát dvojčata). Porodnice vytvořila rekord ve své novodobé historii, s počtem 895 porodů se jedná o nejvíce porodů v posledních dvaceti letech. Doposud byl rekordním rokem rok 2017, kdy bylo porodů 879.

V Uherském Hradišti přišlo na svět první miminko v 9.58 hodin. Šlo o chlapečka Kristiána, jehož maminka přijela do Uherského Hradiště rodit ze sousedního Jihomoravského kraje. Stále tu ale čekají na prvního občánka města. „V loňském roce se v Uherskohradišťské nemocnici narodilo 1 341 dětí, což je o 14 více než v roce předchozím. Z celkového počtu dětí narozených v roce 2018 v uherskohradišťské porodnici bylo 662 dívek a 679 chlapců. Nejvíce porodů připadlo v loňském roce na červenec, nejslabším měsícem byl z tohoto pohledu leden. Nejpopulárnějším dívčím jménem u dětí narozených v Uherskohradišťské nemocnici byla loni Eliška, mezi chlapeckými jmény byl nejoblíbenější Jakub. Mezi netradičními jmény nechyběli Bryan, Zoey, Andi, Ellijah nebo Ayla,“ doplnil Havrlant.

V Kroměřížské nemocnici první dítě letošního roku stále ještě neevidují. „V loňském roce se v Kroměřížské nemocnici narodilo 694 dětí, což je o 33 více než v roce předchozím. Z celkového počtu dětí narozených v roce 2018 v kroměřížské porodnici bylo 368 chlapců a 326 dívek. Nejvíce porodů připadlo v loňském roce na září, nejslabším měsícem byl z tohoto pohledu únor. Nejpopulárnějším dívčím jménem u dětí narozených v Kroměřížské nemocnici byla loni Tereza, mezi chlapeckými jmény byl nejoblíbenější Jakub. Mezi netradičními jmény nechyběli Lola, Eddie, Nicole, Lujza nebo Thea,“ poznamenal mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Egon Havrlant.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x