Opilec napadl strážníka i lékařku ze záchranky

ZLÍN - Poslední den v roce i ten první v novém přinesl zlínským strážníkům nemalé starosti. Jak serveru Zlin.cz řekl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík, na Silvestra řešili několik krádeží, na Nový rok zase napadení strážníka a lékařky jedním opilcem.

Na alkoholový dýchánek nebo za účelem jejich dalšího prodeje se pokusil půlhodinu po poledni odcizit 35letý muž tři láhve irské whisky v celkové hodnotě bezmála 1 500 korun. Přitom jej však přistihl zaměstnanec ostrahy, a tak místo alkoholu dotyčný z místa odcházel s dvoutisícovou pokutou. K poslední krádeži starého roku, kterou zlínští strážníci řešili, došlo krátce před druhou odpolední. Tentokrát byl přistiženým pachatelem 67letý muž, který se pokusil na Silvestra odcizit vodovodní baterii za necelých 1 200 korun. Také on opouštěl obchod bez zboží, ale s pokutou za přestupek proti majetku.

Příchod nového roku 2019 spontánně oslavila přibližně padesátka lidí na náměstí Míru v centru Zlína. Na klidný průběh dohlížely hlídky městské i republikové policie a vše se obešlo bez vážnějších incidentů. V jednom případě strážníci uhasili papírovou baterii zábavné pyrotechniky, která se vzňala po odpálení ohňostroje.

Čtyři minuty po půlnoci pak přijalo stálé operační centrum stížnost obyvatelky jednoho z bytových domů, kterou rušily výbuchy petard a ohňostrojů. „O rušení nočního klidu se ale nejednalo. Jeho doba je totiž ve Zlíně stanovena na silvestrovskou noc až od druhé hodiny ranní,“ podotkl Janík.

Kolem půlnoci začali „úřadovat“ také výtržníci, kterým vadily vývěsky, popelnice, zaparkovaná auta nebo v jednom případě také vstup do prodejny. Jestli šlo o poškození cizí věci nebo pokus o vloupání objasní v tomto případě teprve další vyšetřování.

„V hluboké noci pak řady slavících již notně prořídly a většina obyvatel se chtěla uložit k novoročnímu spánku. Strážníci ale museli v několika případech upozornit jejich sousedy, kteří hodlali pokračovat v bujaré party až do rána,“ doplnil Janík.

Osm minut po půl páté ráno pak vyjížděla hlídka do ulice Sokolská, kde se uprostřed frekventované silnice pohyboval podnapilý muž, který vstupoval před přijíždějící automobily. Strážníci zjistili, že se jedná o 27letého muže se sluchovým postižením, kterému v těle kolovalo přes 2,2 promile alkoholu. U dotyčného se projevovaly v důsledku opilosti změny nálad, při nichž nedokázal kontrolovat své chování. „Za normálních okolností by putoval na záchytku, jenže ta byla plně obsazena. Strážníci jej proto převezli do místa bydliště, kde jej chtěli předat do péče jeho otce. Když mu pak jeden ze strážníků objasňoval, co jeho potomek prováděl, došlo k nečekanému útoku syna na strážníka. Zasáhnul ho pěstí do hlavy, načež byl rychle zpacifikován za použití donucovacích prostředků a skončil v poutech. K dalšímu útoku došlo při lékařském vyšetření v sanitce, kde zuřivec napadl lékařku zdravotnické záchranné služby. Protiprávní jednání agresivního opilce nyní řeší republiková policie,“ dodal Janík.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x