Otrokovická galerie nabídne fotografie Jana Kasla

OTROKOVICE – Fotografie Jana Kasla nabídne od pondělí Městská galerie Otrokovice. Výstava nazvaná Decade je ohlédnutím za desetiletou prací Kasla, řekla serveru Zlin.cz mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Vernisáž začne v 18.00. „Vstup je volný,“ informovala Stehlíková. Výstava potrvá do 3. února a bude přístupná od 14.00 do 18.00 každý den kromě pondělí. Pořádá ji Fotoklub Beseda Otrokovice ve spolupráci s Otrokovickou Besedou.

Jan Kasl se dostal do povědomí v útlém věku. „Už jako velice mladý se dostal mezi světovou špičku sportovních fotografů do portfolia společnosti Red Bull. Díky tomu mohl procestovat svět a fotit elitní sportovce na mnoha místech planety. Na jeho tvorbě je znatelný smysl pro přesnost a nadšení pro svět sportu. Nejvíce ho baví zachytávat momenty mimo komfortní zónu, kam často strhává i všechny ostatní, a díky tomu vznikají unikátní záběry,“ přiblížila Stehlíková.

Podle ní Kasl často pracuje ve velmi náročných podmínkách. „Potýká se s různými přírodními živly od focení pod vodou se speciálním housingem až po využití dronu pro snímky ze vzduchu. Jako výzvu bere také nástup nových technologií, ať už jde o sociální sítě nebo nové formáty prezentace jako cinemagraph, animace či spin technologie,“ řekla Stehlíková.

Kasal je pro sport nadšený. „Spojení mé vášně pro akční sporty a fotografii mě zavedlo do prostředí profesionálních sportovců, dechberoucích výkonů a inspirativních lidí na úžasných místech po celém světě. Jsem rád, že mohu tuto desetiletou cestu ukázat i ostatním skrze tuto výstavu,“ uvedl autor fotografií.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x