Zima cení zuby. Silničáři bojují, Tři králové koledují, děti se radují

ZLÍNSKÝ KRAJ - Více než dvaceticentimetrová dávka nového sněhu nemohla nechat v sobotu ráno v nečinnosti nikoho. Do boje se sněhem vyrazili po celém kraji silničáři.

„Mám v terénu dvanáct sypačů, pomáhá nám deset traktorů, každá ruka dobrá. Mírně se otepluje, na hlavních tazích se tvoří sněhová kaše, řidičům samozřejmě doporučujeme nejvyšší míru obezřetnosti, cesty do horských středisek jsou sjízdné se zvýšenou opatrností,“ hlásil v sobotu dopoledne šéf Správy a údržby silnic Valašska Jaromír Kořístka.

Nová sněhová nadílka zasáhla i tříkrálové koledníky po celém Zlínsku.

„Kluci musejí být dobře oblečení, největším problémem bývá, když promoknou. Máme několik skupin a vydržet musíme až do odpoledne, zajdeme do všech částí vesnice,“ svěřil se v Provodově jeden z vedoucích skupin koledníků Ladislav Marušák. Vůbec přitom nevadilo, že králů bylo hned šest. „Zájem kluků vítáme a nikomu bychom koledu nemohli odříct,“ vysvětluje šéf královského uskupení v hlubokém sněhu.

Hned, jakmile králové odešli, vrhly se děti do stavění sněhuláků. „Mamí, ještě oči, rychle,“ nabádal pomocnici a hodnotitelku malý František při souboji se sestřičkou o krásného a ještě krásnějšího sněhuláka.

Rušno bylo na dispečinku silničářů ve Zlíně i v Uherském Brodě.

„Máme v terénu veškerou dostupnou techniku, někde se sype inertním posypem, jinde můžeme solit, každopádně jde o to, že je nutné počítat se změnami klimatických podmínek, situaci může zkomplikovat déšť se sněhem, vozovky tak i po ošetření budou mít k běžnému normálu hodně daleko a řidiči prostě musejí ubrat na rychlosti,“ shodli se tamní dispečeři.

V Provodově si pak koledníci na samý závěr letošní obchůzky udělali úžasného sněhuláka. „Tohle je nejbohatší, jaký může být,“ komentoval vysokého krasavce pan Marušák. Nebylo divu, koledníci mu totiž dočasně propůjčili všechny čtyři pěkně nadité tříkrálové kasičky. Odhadem měl „bílý muž“ v držení možná až dvacet tisíc korun od štědrých lidí, které poputují prostřednictvím charity k potřebným.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’162797′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2222‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚162797‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x