V Kloboukách si na své přijdou nejen malí lyžaři, ale i běžkaři a brzy se dočkají kluziště i bruslaři

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Počasí se od začátku roku přiklání na stranu milovníků zimních sportů, a tak si mohou všichni příznivci lyžování i bruslení chystat výbavu. Ve Valašských Kloboukách a okolí jsou aktuální sněhové podmínky výborné, takže byly upraveny běžecké stopy, v provozu je dětský vlek a připravuje se kluziště, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Lenka Zvonková.

„V pondělí byla strojově upravena šestikilometrová stopa k lačnovským rybníkům a hřebenová trasa z Královce na Končitou bude hotová v úterý. Na fotbalovém stadionu už také vznikly okruhy pro kondiční trénink i výuku prvních metrů na běžkách. Letošní novinkou jsou terénní výjezdy, které sportovcům pohyb v areálu jistě zpestří,“ uvedl místostarosta Karel Ptáček.

Díky mrazům se rovněž může začít pracovat na ledových plochách. „Na asfaltovém hřišti pod sídlištěm Palackého vznikne led pro bruslaře už v pondělí v noci. S jeho nástřikem nám vypomohou kloboučtí dobrovolní hasiči. V úterý se pak pustíme do přípravy kluziště přímo v centru města na Masarykově náměstí,“ prozradil místostarosta.

Od minulého týdne je také spuštěn dětský lyžařský vlek na louce u polikliniky. Malí lyžaři zde mohou své dovednosti trénovat ve všedních dnech vždy od 14.00 do 17.00 hodin, o víkendu pak v rozšířené provozní době od 9.00 do 12.00 hodin a od 13.00 do 17.00 hodin.

Klub lyžařů Valašské Klobouky už postupně upravuje svah na Pechancových lúkách a za příznivých sněhových podmínek oznámí spuštění lyžařského vleku.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x