Fastav v přípravě. Někdo v kulichu, někdo nahoře bez

ZLÍN - Není to zrovna nejmilovanější období, ale vzhledem k novému modelu ligové soutěže jej teď prvoligoví fotbaloví plejeři berou na milost. Hlavně proto, že nebude dlouhé. Nejvyšší soutěž začíná prakticky přesně za měsíc.

Zcela teoreticky by se na zlínské Letné mohla odehrát „bratrovražda“. Patrik Hellebrand, odchovanec zlínského fotbalu, už bojuje o místo v základu v konkurenčním Slovácku, kam před časem překvapivě přestoupil. Devatenáctiletý talent má ve Zlíně príma bráchu, Honzovi je teprve šestnáct a už je v přípravě s Bílkovým výběrem.

„Kluci mne přijali velice pěkně, budu samozřejmě makat, mým postem by měl být defenzivní záložník, všechno je mezi dospělými nějak rychlejší, snad mi to bude ku prospěchu. S Áčkem ještě nepočítám, ale v devatenáctce by se zkušenosti mohly hodit,“ vidí věci reálně člen navýsost fotbalové rodiny. Stejně jako bratr už zná prostředí mládežnických reprezentací a patří k velkým talentům.

Tatínek Aleš ve zlínské fotbalové líhni trénuje. Hrával třeba v Opavě a v bratislavské Petržalce nahlédl i do Ligy mistrů. Čímž ovšem „sága rodu Hellebrandů“ ani zdaleka nekončí.

„V žákovském týmu do dvanácti let jsou další dva kluci z téhle rodiny, dvojčata Tomáš a Filip. Najděte v Česku podobnou fotbalovou rodinu, pokud vím, další kluky už ale opravdu Aleš na hřiště nepřivede,“ směje se u horkého čaje šéf tréninkového střediska na zlínské Vršavě Marek Kalivoda.

Jeho kolega Michal Bílek s asistenty Kameníkem a Novákem moc dobře vědí, že liga nepočká. Dávky jsou tvrdé, obnova fyzičky po svátcích nutná. Brzy už dojde i na přípravu, první právě na Vršavě, čekají slovenské Zlaté Moravce.

Jinak klobouk dolů i před správci areálu, připravit v současné bílé zimě hřiště do kvalitního stavu není nic lehkého. Zatím ještě Zlíňané v Turecku nejsou. To až později.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x